Vaji i Farave tё Kungullit, Aleati i Meshkujve pas tё Pesёdhjetave ….

Mbi 60% e meshkujve pas moshёs 50 vjeç vuajnё nga hiperplazia e prostatёs, qё konsiston nё zmadhimin e gjendrёs sё prostatёs. Kjo gjendje shoqёrohet me konstriksion tё uretrёs, urinim tё shpeshtё, ndjenjё tё vazhdueshme urinimi qё çon nё pagjumёsi gjatё natёs.

Farat e kungullit janё tё pasura me Zink, njё mineral qё gjendet i pёrqёndruar nё gjendrёn e prostatёs. Kёrkimet kanё demostruar njё lidhje mes reduktimit tё nivelit tё zinkut dhe shfaqjes sё hiperplazisё sё prostatёs te meshkujt.

Gjithashtu studimet kanё treguar se rritja e nivelit tё di-hidro- testosteronit shoqёrohet me zmadhim tё gjendrёs sё prostatёs. DHT derivon nga testosteroni. Studimet kanё provuar se elemente specifike tё gjendura nё farat e kungullit kanё veti tё frenojnё transformimin e testosteronit nё di-hidro- testosterone.

Nё Europё ёshtё praktikё qё meshkujt tё pёrdorin rregullisht farat e kungullit ose vajin e tyre pёr tё parandaluar problemet e prostatёs me kalimin e moshёs.

Mjafton 1 kupё fara kungulli ose 1 lugё çaji vaj i farave tё kungullit pёr tё pёrfituar nga tё mirat e tyre nё shёndetin e gjendrёs sё prostatёs.

Sekretet e Natyrёs sjell të gjitha vlerat ushqimore të farave tё kungullit me vajin 100% të pastër (të papërzier me vajra të tjerë), tё prodhuar nga Lideri në Cilësi, Oneva, me presim në të ftohtë, pa asnjë lloj konservuesi, ngjyruesi, aromatizuesi, e mbi të gjitha Standartizuar me ISO 22000, standartizimi më i lartë i prodhimit.

Sekretet e Natyrës,
Shëndeti juaj nën Përkëdhelinë e Natyrës…

© Ndalohet përdorimi ose kopjimi i këtij materiali