Toniku për një lëkurë më të kuruar dhe më të bukur se kurrë”WitchHazel”

Risi tek  #Sekretet e Natyrës

Toniku WitchHazel një tonik I mbushur plotë vlera kurative për lëkurën tuaj <3

Kur bëhet fjalë për kujdesin natyral të lëkurës, WitchHazel është ndër të parat në list, të cilën amerikanët e përdorin gjerësisht në luftimin e ënjtjeve, plagëve dhe infeksioneve.

Bima e WitchHazel është me origjinë nga  Amerika e  Veriut dhe  një pjesë e  Azisë e cila  është përdorur për shekuj për vetitë  qetësuese dhe kuruese për lëkurën. Me siguri  keni vënë re ekstraktin e WitchHazel-it në listën e përbërësve në shumë produkte kozmetike dhe shëndetësore, pasi vetitë e saj të fuqishme antioksiduese dhe shëruese janë të njohura në shërimin e plagëve , parandalimin e shenjave të plakjes, ndalimin e dëmtimit qelizor që mund të çojë në kancerin e lëkurës dhe çrrënjosjen e baktereve që jetojnë brenda poreve të lëkurës.

Përdorimin më të gjerë të WitchHazel e gjejmë në shërimin dhe parandalimin e :

 

 • Puçrrave dhe akneve në fytyrë
 • Plagëve të lëkurës
 • Skuqjet dhe ënjtjet
 • Psoriasis ose ekzemës
 • Yndyrës së tepërt në lëkurë
 • Djersitjes së tepërt
 • Venat me variçet
 • Pickimet e insekteve
 • Dëmtimet nga diellit dhe melanomat
 • Inflamacionit të mukozës
 • Hemorroidet
 • Reaksioneve alergjike etj…

 

Sekretet e Natyrës…

Shëndeti Juaj Nën Përkëdhelinë e Natyrës