”Si te kurojmë ulcerën me dieta dhe trajtime natyrale”

Përdorimi i këtyre produkteve jo vetëm që na bën të kemi një organizëm e të shendetshëm dhe nje metabolizëm te fortë por mbron dhe stomaku nga ulcera dhe problemet me tretjen …

Dieta për ulcerën:

 • Hani vakte të vogla dhe të ndërmjetme
 • Konsumoni produkte që përmbajnë shum fibra
 • Konsumoni sa më shum perime jeshile
 • Pini lëng lakre të perzier me leng karrote dhe brokoli

Nëse keni probleme  me stomakun duhet të shmangni konsumin e këtyre produkteve :

 • Ushqimet pikante
 • Kafeinën
 • Alkolin
 • Ushqimet shum të ëmbla dhe të kripura
 • Ushqimet alergjike

5 kurat natyrale më efektive për kurimin e ulcers janë :

 1. Rrënjet e jamballit (500 mgr para cdo vakti )
 1. Aloe vera ( 1\4 filxhan caji me leng aloe para cdo vakti)
 1. Probiotikët
 1. Kamomili (1 filxhan caji kamomil 4-herë në ditë )
 1. Boronica e kuqe ( caj boronice ose lëng boronice 2-herë në ditë nga një filxhan)

Gjithashtu vajrat esencial si ai i Mentes( peppermint)  dhe Tejmanit (frankinsence), te kombinuara se bashku ne nje filxhan me uje te vaket (2 pika nga seicili vaj esencial), pihet 2 here ne dite duke  lehtesuar simptomat e ulceres dhe duke ndihmuar ne kurimin e saj.

Konsumi i  nje luge vaji të Arrës së Kokosit para cdo vakti gjithashtu lehtëson simptomat e ulcerës dhe ndihmon në tretje.

Shëndeti Juaj Nën Përkëdhelinë e Natyrës…

Sekretet e Natyrës