Shea Butter

Tek #Sekretet_e_Natyres
 
Disa përdorime të Shea Butter:
 • Maskë natyrale për fytyrën dhe trupin
• Parandalon strijat ( vija të bardha të lekurës )
• Efekt anti-rrudhë për pjesen poshtë syve
• Gjalpë për masazh
• Lip balm ( zbutës) për buzët
• Përmirëson elasticitetin e lëkurës
• Në flokë ose skalpin e kokës (në përzierje me përbërësit e tjerë natyral)
• Mbrojtja e lëkurës nga dielli ose ekspozimi në plazh
• Ndihmon në prodhimin e kolagjenit
• Në hundët e dëmtuara gjatë të të ftohtit apo periudhës gripale
 
Sekretet e Natyres,
Shendeti Juaj nen Perkedheline e Natyres…