Vaj Esencial Limoni

700L

Përshkim

I shumeperdorur per aromaterapi.

Lehteson stresin, lodhjen dhe lufton pagjumesine.

Ka efekt pozitiv ne trajtimin e akneve, minimizimin e poreve dhe stabilizimin e prodhimit te yndyres ne lekure dhe floke.

 

Përbërës tërësisht natyral

Dimensions 2.5 × 2.5 × 7.5 cm

Përfitimet dhe Këshilla

Per trajtimin e lekures sygjerohet qe vaji esencial i limonit te perzihet me nje vaj tjeter bimore. 3-4 pika nga vaji esencial hidhen ne 20ml vaj bimore (vaj susami, vaj macadamia, vaj jojoba, vaj argani etj). Me vaji esencial te limonit mund te behet avull, mund te shtohet ne pajisje Aromatherapy ose mund te hidhen 2-3 pika ne jastek dhe nuhatet gjate gjumit.