Snail Cream

Parandalon plakjen e parakohshme të lëkurës suaj.

L 5,500.00

Përshkim

Snail Cream është një produkt artizanal i formuluar nga farmaciste Eriona dhe i përgatitur me perberes 100% natyral. Me përbërjen e tij autentike, ku nga përbërësit përmendim jargën e kërmillit, estraktet e kamomilit, fikut, kalendules, Coenzimes Q10, praninë e Aloe Verës dhe lulen e Yang Yang, e bëjnë këtë krem një dashuri që me përdorimin e parë. Përmbajtja proteinike dhe prania e antioksidantëve, dhe e acdit hialurinik tek jarga e kërmillit së bashku me elementët e tjerë, ushqejnë maksimalisht lekurën duke ndikuar ndjeshëm në rritjen e elasticitetit dhe në vonimin e proçesit të plakjes së lëkurës. Ky krem është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lekurave.

Ky krem vepron në sipërfaqen e lekurës. Nëse keni një fytyrë shumë të thatë dhe nuk ndjeni hidratimin e plotë mund ta kombinoni përdorimin e këtij kremi, duke shtuar një serum (ne ju rekomandojmë serumin Beauty ose Lady). Është shumë e rëndësishme të kuptohet që një fytyrë shumë e thatë, në shumicën e rasteve tregon që nuk konsumoni sasinë e duhur të ujit, që i nevojitet organizmit. Ndaj ju rekomandojmë fort, që të konsumoni sasinë e nevojshme.

Kujdes: Nëse keni alergji nga ndonjë përbërës i kremit ose shfaqni alergji pas perdorimit, ju lutemi ndërpriteni përdorimin e këtij produkti!

Përbërës tërësisht natyral

Artisan Formula

Benzyl Alcohol (natural compound), Calendula Extract, Chamomile Essential Oil, Coconut Extract, Coenzyme Q10, Fig Oil, Lavander Essential Oil, Olive Extracts, Plant Based Glycerin, Purified Water, Rose Hydrosol, Salicylic Acid (natural compound), Sesame Oil, Snail Extract, Sorbic Acid (natural compound), Ylang-Ylang Essential Oil, Aloe Vera, Vitamin E

Volumi

30ml

Shipping Weight 0.2363 kg
Përmasa 5.5 × 5.5 × 4.7 cm

Përfitimet dhe Këshilla

Përdorimi:
  • Lajmë fytyrën me ujë të vakët duke aplikuar larësin (ne rekomandojmë larësin Lady Facewash)
  • (Opsionale) Thajmë fytyrën dhe në një tampon/pambuk sprucojmë tonikun (ne rekomandojmë Beauty Tonic) dhe më pas pastrojmë fytyrën me të. Nuk ka nevojë të shpëlahet fytyra nëse aplikoni Tonikun Beauty.
  • Më pas vendosim kremin duke e masazhuar lehtë në fytyrë. Nëse do aplikohet serumi, hedhim fillimisht 1-2 pika serum në fytyrë dhe më pas vendosim dhe kremin, duke e shpërndarë dhe masazhuar.
Ky krem rekomandohet të përdoret 1-3 herë në ditë.

Reviews

Opinione

Nuk ka asnjë opinion.

Reviews

Ji i pari të japësh vlerësimin për “Snail Cream”

General Enquiries

There are no enquiries yet.