My Beauty Cream

Hidratim maksimal për fytyrën tuaj.

L 3,500.00

Përshkim

My Beauty Cream është një produkt artizanal i formuluar nga farmaciste Eriona dhe i përgatitur me perbërës 100% natyral. Me anë të përbërjes së tij unike me Aloe Vera, Rose Water, Pomegranate Oil, Sesame etj. siguron një ushyerje dhe hidratim të plotë të lëkurës së fytyrës, duke i dhënë shkëlqimin e merituar. Prania e antioksidantëvë të fuqishëm si Coenzima Q10 dhe Vitamina E natyrale, shtojnë veprimin rigjenerues dhe risin elasticitetin e lëkurës, duke vonuar shfaqjen e rrudhave. Përbërja e tij 100% natyrale e bënë këtë krem të sigurtë per t’u përdorur dhe në zonën poshtë syve, duke e hidratuar dhe ushqyer këtë zonë delikate. My Beauty Cream është një krem i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurave.

Ky krem vepron në sipërfaqe të lëkurës. Nëse keni një fytyrë shumë të thatë dhe nuk e ndjeni hidratimin e plotë, mund ta kombinoni përdorimin e këtij kremi duke shtuar një serum (ne ju rekomandojmë serumin Beauty ose Lady). Ështe shumë e rëndësishme të kuptohet, që një fytyrë shumë e thatë në shumicën e rasteve tregon që nuk konsumoni sasinë e duhur të ujit, që i nevojitet organizmit. Ndaj ju rekomandojme forte, që të konsumoni sasinë e nevojshme te ujit.

Kujdes: Nëse keni alergji nga ndonjë përbërës i këtij produkti, ose shfaqni alergji pas përdorimit, ju lutemi ndërpriteni përdorimin e këtij produkti!

Përbërës tërësisht natyral

Artisan Formula

aloe vera gel, Apricot Kernel Oil, Benzyl Alcohol (natural compound), Black Cumin Oil, Coconut Extract, Coenzyme Q10, Geranium, Hazelnut Oil, Lavander Essential Oil, Plant Based Glycerin, Plum Oil, Pomegranate Seed Oil, Purified Water, Safflower Oil, Salicylic Acid (natural compound), Sesame Oil, Sorbic Acid (natural compound), Vitamin E

Volumi

30gr

Shipping Weight 0.13461 kg
Përmasa 5.5 × 5.5 × 4.5 cm

Përfitimet dhe Këshilla

Përdorimi:
  • Lajmë fytyrën me ujë vakët duke aplikuar larësin (ne rekomandojmë larësin Lady Facewash)
  • Thajmë fytyren dhe në një tampon/pambuk sprucojme tonikun (ne rekomandojmë Beauty Tonic), dhe më pas pastrojmë fytyrën me të. Nuk është e nevojshme të shpëlahet fytyra nëse aplikoni Tonikun Beauty.
  • Më pas vendosim kremin duke e masazhuar lehtë në fytyrë. Nëse do aplikohet serumi hedhim fillimisht 1-2 pika serum në fytyrë dhe më pas vendosim dhe kremin, duke e shpërndarë dhe masazhuar.
Ky krem rekomandohet të përdoret 1-3 herë në ditë.

General Enquiries

There are no enquiries yet.