Pastroni organizmin tuaj nga toksinat me ushqimet e duhura !

 

Jeni cdo ditë në kontakt me toksina të ndryshme të cilat rrezikojnë rëndë shëndetin tuaj !!??

Ja cilat ushqime duhet të konsumoni më së shumti që të pastroni trupin tuaj nga toksinat !

 

 

  • Për largimin e toksinave në gjakë

Hudhra, bishtajoret, fasulja, speci i kuq, brokoli, rrënjët e xhinxherit.

  • Për largimin e toksinave në limfë

Perimet jeshile , karrota, luleshtrydhja, domatja, peshku, shpargu.

  • Për largimin e toksinave në mëlci

Lakra, perimet jeshile, avogado, caji jeshil, vali i linit, karcafi, agrumet.

  • Për largimin e toksinave në tëmth

Patatja e ëmbël, limoni, molla, trangulli, panxhari.

  • Për largimin e toksinave në pankreas

Brokoli, hudhra, karcafi, domatja, patatja e ëmbël, boronica, rrushi, qershitë.

  • Për largimin e toksinave në veshka

Lulelakra, lakra, qepa, vaji i linit, peshku, boronica e kuqe, speci.

  • Për largimin e toksinave në zorrë

Vaji i farave të linit dhe farat e linit, vaji i farave të kungullit dhe kungulli, probiotikët, kosi, tërshëra, bishtajoret, frutat e freskëta.

 

Shëndeti Juaj Nën Përkëdhelinë e  Natyrës…

Sekretet e Natyrës