Maskë kundër rënies së flokëve

Maskë kundër rënies së flokëve

Përbërësit :

2 lugë lëng qepe

1 lugë Vaj Kokosi

1 lugë çaji Xhel Aloe Vera

Përgatitja:

Në një enë hedhim 2 lugë lëng qepe , 1 lugë Vaj Kokosi dhe një lugë çaji Xhel Aloe Vera.

I përziejmë me njëra tjetrën dhe pastaj masën e përftuar e aplikojmë ne skalp duke e masazhuar lehtë .

Maskën e mbajmë të aplikuar në skalp rreth 1 orë dhe pastaj lajmë flokët me një shampo Natyrale .

Kjo maskë e ushqen flokun maksimalishtë dhe jo vetëm , ajo ka një ndikim shumë pozitiv edhe kundër zbokthit apo probleme të tjera me lëkurën e skalpit .

Bukuria dhe Shëndeti juaj nën Përkëdhelinë e Natyrës