Maska Ideale , që do i bëj të gjithë ti kenë  zili kaçurrelat tuaja !!!

 

Kjo maskë do i bëj kaçurrelat tuaja të duken shumë  më të rregullta të buta dhe të shkrifëta.

….Dhe është tepër e thjeshtë ju duhen vetëm këto ingredientë :

  • Gassuli  (4 luge gjelle )
  • Xhel ose lëng Aloe Vera (1 luge gjelle )
  • Vaj Shege ose Rushi ( 1 luge gjelle )
  • Uthull molle ( aq sa te behet masa kremoze)

Pasi përzieni të gjithë ingredientët dhe masa të bëhet kremoze, e aplikoni në  gjithë gjatesinë e  flokut ( mund ta aplikoni dhe në skalp, por ju veshtireson larjen e flokut), floku duhet të jetë i lagur paraprakisht dhe e lini  derisa maska te thahet në flokë, pastaj e lani flokun normalisht. Do i ndjeni floket me te shendetshem me te bute dhe me me shkelqim se kurre…

 

Do i ndjeni flokët tuaj si rrëzëllejnë dhe sa shumë do bini në sy 😉

floketttttt

 

Shëndeti dhe Bukuria Juaj Nën Përkëdhelinë e Natyrës…

Sekretet e Natyrës