Vaj Ulliri me Kurkuma

VAJ ULLIRI ME KURKUMA
1.Shperben për të reduktuar rrezikun e sëmundjeve koronare të zemrës.
2.Shume hulumtime shkencore tregojnë se ai është jashtëzakonisht efektiv në parandalimin e kancerit.
3. Ky vaj ndihmon ne uljen e triglicerideve dhe LDL-kolesterolit .
4. Zvogëlon rrezikun e diabetit tip 2.
5. Ofron veti të forta anti-plakje.
6. Lufton kundër rrezikut te osteoporozës.
7.Ndihmon ne parandalimin e depresionit.
8. Studimet sugjerojnë se ai ndihmon ne uljen e rrezikut te kancerit të lëkurës.
9. Ai mund të ndihmojë në parandalimin e sëmundjes Alzheimer.

Sekretet e Natyrës,
Shendeti Juaj nën Përkëdhelinë e Natyrës…

Vaji i Lulediellit

Vaji i farave të lulediellit është i pasur me vitaminë E (82% vitaminës E)
Përvec përdorimit në gatime, vaji i lulediellit përdoret në industrinë farmaceutike dhe kosmetikë.

Përftimet nga vaji i lulediellit :

 • • Përmirëson shëndetin e zemrës
  • Ndalon artritin
  • Ndalon azmën dhe kancerin e kolonës
  • Ul kolesterolin
  • Mbrojtës për lëkurën
  • Ndihmon në parandalimin e Diabetetit
  • Përmirëson funksionin e Tiroides
  • Ndalon lloje të ndryshme kanceri
  Karotenoidet prezente tek vaji i lulediellit ndihmojnë në parandalimin e kancerit të mitrës,mushkërive dhe lëkurës.Gjithashtu ndihmojnë në parandalimin e kataraksit dhe janë një burim shumë i pasur vitamine A.

#Sekretet_e_Natyres sjell për ju Vajin e farave të lulediellit Oneva , një vaj totalisht i pastër i prodhuar me një presim të farave në të ftohtë, çertifikuar me ISO 22000,sipas rregullave për mbrojtjen e ushqimeve dhe nën mbikqyrjen e inxhinierëve ushqimorë.

Sekretet e Natyrës,
Shëndeti juaj nën Përkëdhelinë e Natyrës …

Vaji i Farave te Fikut

VITAMINA D

Vitamina D luan rol të rëndësishëm në ndërtimin e eshtrave duke mundësuar absorbimin e kalciumit nga trupi ynë. Është po ashtu shumë e rëndësishme për funksion të shëndetshëm të sistemit imunitar e gjithashtu mund të ndihmoj në zvogëlimin e rrezikut ndaj ftohjes.

Vitamina D gjithashtu është lidhur me parandalimin e shumë sëmundjeve të ndryshme duke përfshirë këtu sklerozën, artritin edhe kancerin.
Fëmijët me nivele më të larta të Vitaminës D kanë më pak gjasa të vuajnë nga astma dhe alergjitë se sa ata të cilët kanë mungesë të vitaminës D.

Njerëzit me rrezik të lartë të të qenit me Sindromë Të Mungesës Së Vitaminës D janë shpesh ata që vuajnë nga ndonjë çrregullim tjetër sikur sëmundja autoimunitare, sëmundja e zemrës, osteoporoza, dhimbje kronike dhe plogështi, dhe disa kancer.

#Sekretet_e_Natyres sjell për ju Vajin e Farave të Fikut , qe në përmbajtje ka sasi të lartë të VITAMINЁS D, duke parandaluar në këtë mënyrë shumë sëmundje autoimunitare, sëmundje të zemrës, osteoporozën, plogështi etj.

Sekretet e Natyrës,
Shëndeti juaj nën Përkëdhelinë e Natyrës…

All I need is … Secrets of Nature

Të flasësh për Shëndetin & Bukurinë është një nga temat e përditshme,
Por të kujdesesh për të në mënyrë 100% Natyrale është një
ËNDËRR e kohëve moderne të pushtuara nga Teknologjia sintetike.

Me Sekretet e Natyrës kjo ëndërr tashmë është thjesht :” Një Përkëdheli Natyre plot Vitalitet…”

Nën sloganin “0 KIMIKATE” dhe me profesionalizmin e FARMACISTES Eriona, ne punojmë çdo moment për të sjellë “Nektarin e Natyrës” në çdo Përkedheli Natyre që ju ofrojmë me Produktet Tona:

1. Miracle Hair Mask
2. Healthy Hair Mask
3. Beauty Cream-Day
4. Beauty Cream-Night
5. Lady Cream-Day
6 .Lady Cream-Night
7. Lady Under Eye Cream
8. Lady Face Mask
9. Lady Face Scrub
10. Lady Face Tonic
11. Lady Natural Soap
12. Acne-Off Natural Soap
13. Acne-Off Face Tonic
14. Acne-Off Cream
15. Golden Natural Soap
16. Deodorant
17. Sensitive Natural Soap
18. Baby Oil Natural
19. Nipple Cream
20. Hand Cream
21. Hand Propolis Cream
22. Black Seed Natural Soap
23. Lavender Natural Soap
24. Vanilla-Caramel Lip Balm
25. Cinnamon Lip Balm
26. Peppermint Lip Balm
27. Healing Cream
28. Krem Anti- Myk
29.Krem per Thembra
30. Buz-off Balm

Por jo vetëm kaq…
Kremi i flokëve me Keratinë është në fazat e fundit të formulimit , përpara hedhjes në treg. Po punojmë fort që nën sloganin – 0 Kimikat- të arrijmë gjithashtu të formulojmë Shampon.
Kremrat për mbojtjen nga rrezet UV të diellit janë gjithashtu formulime në proçes, së bashku me produktet e sezonit të verës.
Dhe të gjitha këto nuk mund të realizoheshin pa cilësinë maksimale, jo thjesht në rang vendi, por në rang Botëror të kompanisë ONEVA , e cila me vajrat e saj Ekstra të Virgjër;

1. Prodhuar në të Ftohtë duke ruajtur të gjitha vlerat e Natyrës
2. Standartizuara me ISO 22000, standarti më i lartë USHQIMOR BOTËROR
3. 100% Safi (Pure)

…Sjell Natyrën në shtëpitë tona….
Jo thjesht për vetitë e tyre multiushqyese, por këto vajra janë të dobishme edhe në trajtimin e disa sëmundjeve në faza fillestare, si dhe terapi mbajtëse për shumë sëmundje të tjera:
1. Vaji i Fikut
2. Vaji i Ullirit me Kurkuma dhe Olea Europea (40-50 herë më potencial se vaji normal i Ullirit)
3. Vaji i Shegës
4. Vaji i Rrushit
5. Vaji i Kungullit
6. Vaji Linit
7. Vaji i Farës së Zezë
8. Vaji i Kokosit
9. Vaji i Katamit
10. Vaji i Lulediellit
11. Vaji i Susamit
12. Vaji i Arrës
13. Vaji i Bajames
14. Vaji i Lajthisë
15. Vaji i Kumbullës
16.Vaji i Kajsisë

Një tjetër Përkëdheli Natyre mund të gjeni tek ne, Vajin e Arganit , i marrë gjithashtu eksluzivisht nga Sekretet e Natyrës direkt nga fermat e Marokut, i presuar në të Ftohtë dhe i Certifikuar me ECOCERT.

Gjithashtu çajrat Gjermane dhe produktet e ndryshme nga Aroma-Zona e Francës, uji i Trëndafilit, Krehri me drurin Aromatik Sandalwood , të tjera produkte dhe shumë këshilla ngelen për tu zbuluar tek Sekretet e Natyrës.

Ju mirëpresim tek Sheshi Wilson pranë Albtelekomit çdo ditë, nga e Hëna- në të Shtunë nga ora 09:00-21:00 (e Diela Pushim).

Sekretet e Natyrës,
Shëndeti Juaj nën Përkëdhelinë e Natyrës…

Erdhi Vera ?! Problem me njollat dhe rrezet e dëmshme të Diellit?

Erdhi Vera ?!

Problem me njollat dhe rrezet e dëmshme të Diellit???
Sekretet e Natyrës nuk mund të rrinte pa e gjetur zgjidhjen edhe për këtë…

Farmaciste Eriona me kremin Sun Protector, mundëson përkujdesjen për çdo dëmitim që shkaktojnë rrezet UV mbi lëkurën Tuaj.

Me mbrojtje deri në 97% (30 SPF) ky është krem jo vetëm ju mbron, por Përkëdhelë Lëkurat tuaja me multi-vlerat e Susamit, Kokosit dhe extrakteve të Geraniumit, Livandos dhe Rozmarinës.

Kremi është 40 gr, 3 500 Lekë dhe përdorimi i tij zgjat minimum 3 muaj.

Sekretet e Natyrës,
Lëkura Juaj nën Përkëdhelinë e Sekreteve të Natyrës

Krem Kermilli

Krem Kërmilli – përmban antioksidantë që janë në gjendje të ngadalësojnë procesin e plakjes duke eliminuar radikalet e lira dhe përmbajtja proteinike është e rëndësishme për t’i dhënë mundësinë lëkurës të jetë më e shëndetshme, më e re dhe më e tonifikuar.

Hidraton lëkurën
Mban lëkurën të shdritshme dhe të ushqyer
Mbrojnë nga rrezet ultravjollcë, duke parandaluar në këtë mënyrë plakjen e parakohshme të saj.
Përmirëson elasticitetin e lëkurës.

I jep lëkurës së fytyrës një efekt natyral lifting

Tonifikon lëkurën.

Eleminon toksinat.

Krijon efektin e freskisë

Aplikohet në lëkura të thata, me rrudha dhe të dëmtuara nga faktorë të ndryshëm.

Sekretet e Natyrës,
Shëndeti dhe Bukuria juaj nën Përkëdhelinë e Natyrës …

 

Hidroterapia e kontrastit për këmbë të ënjtura

Hidroterapia e kontrastit për këmbë të ënjtura

Kjo formë e hidroterapisë, që kombinon bashkë ujin e ngrohtë dhe atë të ftohtë, ka efektivitet të lartë në reduktimin e ënjtjes së këmbëve.
Ndërsa uji i ngrohtë përmirëson qarkullimin e gjakut, uji i ftohtë redukton ënjtjen e inflamacionin.

1. Mbushni 2 enë me ujë – njërën me ujë të ngrohtë e tjetrën me ujë të ftohtë.
2. Zhytini këmbët në ujin e ngrohtë për 3-4 minuta.
3. Menjëherë zhvendosini këmbët tek ena me ujë të ftohtë dhe zhytini aty për 1 minutë.
4. Vazhdojeni këtë alternim për 15-20 minuta.
5. Përsëriteni disa herë në ditë, deri sa të ndieni lehtësim.

Sekretet e Natyrës,
Shëndeti juaj nën Përkëdhelinë e Natyrës …

Hipertensioni dhe Uthulla e mollës

Hipertensioni dhe Uthulla e mollës

Studimet e fundit kanë zbuluar se në qoftë se ju përdorni uthull molle në baza të rregullta, si pjesë e një dietë të shëndetshme , ju mund të ulni presionin e gjakut dhe nivelin e kolesterolit në gjak .

apple-cider
Në këtë mënyrë ju do të keni një jetë më të shëndetshme

Sekretet e Natyrës,
Shëndeti Juaj nën Përkëdhelinë e Natyrës…

Vaji Anti – Myk

Vaj Esencial ANTI – MYK

Rigjeneron lëkurën e dëmtuar

Lehtëson simptomat si kruarje, erë.

Përbërësit :
Propolis
Vaji i Farës Zezë
Vajrat esencial rigon, sherebele, ekualips, karafil etj…

Aplikohet 2-3 pika në zonën e dëmtuar

Sekretet e Natyrës,
Shëndeti Juaj nën Përkëdhelinë e Natyrës…

Aromaterapi

Receta me e mire per shëndetin përbehet nga mundesia per ti afruar vetes aroma të ëmbla…

Praktika e tërë e Aromatherapi është bazuar rreth vajrave esenciale…

Çdo lloj i vajit ka veti të veçantë, disa prej të cilave kanë qenë të njohur qe nga kohët e lashta.

Vajrat esenciale janë përdorur për qëllime shërimi per shekuj me rradhe dhe ata jane një traditë në pjesë të ndryshme të botës…

Vajrat esenciale jane perdorur për parandalimin dhe trajtimin e demtimeve fizike dhe psikologjike. Ato mund të përdoren për të shëruar problemet e tretjes, problemet e lëkurës, tensionit te larte, ankthit, depresionit dhe lista mund të vazhdojë.

Vajrat esenciale mund te aplikohen drejtpërdrejt në lëkurë, por vetëm në forme më të holluar.

‪#‎Sekretet_e_Natyres‬ ofron për ju Vajra esenciaL :

• Vaj Trendafili
• Vaj Manderine
• Vaj Mente
• Vaj Rosmarine
• Vaj Dafine
• Vaj Sherebele
• Vaj Temjani
• Vaj Eusalyptus
• Vaj Livando
• Vaj Fiku i Egër
• Vaj Rigoni
=>Rrudha,rigjenerues lekure,lekue te thate (vaji i fikut te eger,trendafili,rozmarine,jojoba)
=>Per rënien e flokëve (livando,dafina,trendafili
=>Për fyt te acaruar, bronkit (mente,eucalyptus,sherebel,rigon, manderine)
=> Ant-bakterial,Anti-mykotik(eucalyptus,livando,rigoni)
=> Masazhues dhe lehtesues dhimbjesh te gjithe vajrat.
=>Infeksione (trendafili,manderina)
=>Mbrojtës, zbutës dhe qetësues, ai është i përshtatshëm për lëkurat e ndjeshme (trendafili,jojoba)
=> Qetesues nga helmet (manderina)

Sekretet e Natyres,
Shendeti Juaj nen Perkedheline e Natyres…