Vaji i Farave te Fikut

VITAMINA D

Vitamina D luan rol të rëndësishëm në ndërtimin e eshtrave duke mundësuar absorbimin e kalciumit nga trupi ynë. Është po ashtu shumë e rëndësishme për funksion të shëndetshëm të sistemit imunitar e gjithashtu mund të ndihmoj në zvogëlimin e rrezikut ndaj ftohjes.

Vitamina D gjithashtu është lidhur me parandalimin e shumë sëmundjeve të ndryshme duke përfshirë këtu sklerozën, artritin edhe kancerin.
Fëmijët me nivele më të larta të Vitaminës D kanë më pak gjasa të vuajnë nga astma dhe alergjitë se sa ata të cilët kanë mungesë të vitaminës D.

Njerëzit me rrezik të lartë të të qenit me Sindromë Të Mungesës Së Vitaminës D janë shpesh ata që vuajnë nga ndonjë çrregullim tjetër sikur sëmundja autoimunitare, sëmundja e zemrës, osteoporoza, dhimbje kronike dhe plogështi, dhe disa kancer.

#Sekretet_e_Natyres sjell për ju Vajin e Farave të Fikut , qe në përmbajtje ka sasi të lartë të VITAMINЁS D, duke parandaluar në këtë mënyrë shumë sëmundje autoimunitare, sëmundje të zemrës, osteoporozën, plogështi etj.

Sekretet e Natyrës,
Shëndeti juaj nën Përkëdhelinë e Natyrës…

All I need is … Secrets of Nature

Të flasësh për Shëndetin & Bukurinë është një nga temat e përditshme,
Por të kujdesesh për të në mënyrë 100% Natyrale është një
ËNDËRR e kohëve moderne të pushtuara nga Teknologjia sintetike.

Me Sekretet e Natyrës kjo ëndërr tashmë është thjesht :” Një Përkëdheli Natyre plot Vitalitet…”

Nën sloganin “0 KIMIKATE” dhe me profesionalizmin e FARMACISTES Eriona, ne punojmë çdo moment për të sjellë “Nektarin e Natyrës” në çdo Përkedheli Natyre që ju ofrojmë me Produktet Tona:

1. Miracle Hair Mask
2. Healthy Hair Mask
3. Beauty Cream-Day
4. Beauty Cream-Night
5. Lady Cream-Day
6 .Lady Cream-Night
7. Lady Under Eye Cream
8. Lady Face Mask
9. Lady Face Scrub
10. Lady Face Tonic
11. Lady Natural Soap
12. Acne-Off Natural Soap
13. Acne-Off Face Tonic
14. Acne-Off Cream
15. Golden Natural Soap
16. Deodorant
17. Sensitive Natural Soap
18. Baby Oil Natural
19. Nipple Cream
20. Hand Cream
21. Hand Propolis Cream
22. Black Seed Natural Soap
23. Lavender Natural Soap
24. Vanilla-Caramel Lip Balm
25. Cinnamon Lip Balm
26. Peppermint Lip Balm
27. Healing Cream
28. Krem Anti- Myk
29.Krem per Thembra
30. Buz-off Balm

Por jo vetëm kaq…
Kremi i flokëve me Keratinë është në fazat e fundit të formulimit , përpara hedhjes në treg. Po punojmë fort që nën sloganin – 0 Kimikat- të arrijmë gjithashtu të formulojmë Shampon.
Kremrat për mbojtjen nga rrezet UV të diellit janë gjithashtu formulime në proçes, së bashku me produktet e sezonit të verës.
Dhe të gjitha këto nuk mund të realizoheshin pa cilësinë maksimale, jo thjesht në rang vendi, por në rang Botëror të kompanisë ONEVA , e cila me vajrat e saj Ekstra të Virgjër;

1. Prodhuar në të Ftohtë duke ruajtur të gjitha vlerat e Natyrës
2. Standartizuara me ISO 22000, standarti më i lartë USHQIMOR BOTËROR
3. 100% Safi (Pure)

…Sjell Natyrën në shtëpitë tona….
Jo thjesht për vetitë e tyre multiushqyese, por këto vajra janë të dobishme edhe në trajtimin e disa sëmundjeve në faza fillestare, si dhe terapi mbajtëse për shumë sëmundje të tjera:
1. Vaji i Fikut
2. Vaji i Ullirit me Kurkuma dhe Olea Europea (40-50 herë më potencial se vaji normal i Ullirit)
3. Vaji i Shegës
4. Vaji i Rrushit
5. Vaji i Kungullit
6. Vaji Linit
7. Vaji i Farës së Zezë
8. Vaji i Kokosit
9. Vaji i Katamit
10. Vaji i Lulediellit
11. Vaji i Susamit
12. Vaji i Arrës
13. Vaji i Bajames
14. Vaji i Lajthisë
15. Vaji i Kumbullës
16.Vaji i Kajsisë

Një tjetër Përkëdheli Natyre mund të gjeni tek ne, Vajin e Arganit , i marrë gjithashtu eksluzivisht nga Sekretet e Natyrës direkt nga fermat e Marokut, i presuar në të Ftohtë dhe i Certifikuar me ECOCERT.

Gjithashtu çajrat Gjermane dhe produktet e ndryshme nga Aroma-Zona e Francës, uji i Trëndafilit, Krehri me drurin Aromatik Sandalwood , të tjera produkte dhe shumë këshilla ngelen për tu zbuluar tek Sekretet e Natyrës.

Ju mirëpresim tek Sheshi Wilson pranë Albtelekomit çdo ditë, nga e Hëna- në të Shtunë nga ora 09:00-21:00 (e Diela Pushim).

Sekretet e Natyrës,
Shëndeti Juaj nën Përkëdhelinë e Natyrës…

” Si te Vrasim Stresin”

” Stresi, Simptomat, Pasojat dhe si ta Eleminojme ate me metoda tradicionale terapeutike ”

-Stresi eshte reagimi i trupit ndaj situatave demtuese qofshin ata te verteta apo te perceptuara si te tilla nga vet njeriu.

Simptomat e stresit jane :

Simptomat emocionale :

Ndryshime te shpeshta te humorit

Nervozisem, acarim , ankesa dhe te bertitura pa arsyje

Te ndjerit keq me veten dhe shmangia nga njerezit.

Simptomat fizike :

Disponim i ulet

Dhimbje koke , bllokim sinusesh…

Shqetesime ne stomak, ulcer, gastrit.

Diarre, konstipacion(kapsllek)

Dhimbje kycesh dhe tendosje muskujsh

Dhimbje gjoksi dhe rrahje te shpeshta zemre

Insomni

Gripra dhe viroza te shpeshta si dhe kembe dhe duar te ftohta

Tharje goje dhe shtrengim nofullash

Simptomat konjitive (njohese):

Shqetesim i vazhdueshem

Harresa e detyrave dhe mungesa e organizimit

Mungesa e perqendrimit

Gjykim i ulet , pesimizem …

Simptomat ne sjellje :

Ndryshime drastike te oreksit

Shmangia e pergjegjesive nga vetja

Rritja e perdorimit te alkolit, ilaceve dhe duhanit

Shqafje sjellje nervozismi te tilla si, kafshimi i thonjeve, dridhje te gjymtyreve dhe panik.

Pasojat me tipike te nje stresi te thelluar:

Ne shendetin mendor : depresion ankth crregullime te personalitetit.

Ne shendetin kardiovaskular: semundje zemre, tension i ulet, aritmi dhe atak kardiak.

Obezitet dhe crregullime ne te ngrenit.

Probleme menstruacionesh

Disfunksione seksuale ( ulje deshire deri ne  impotence)

Renje te flokeve

Probleme lekure si :  akne, psoriasis, ekzema…

Trajtimi i stresit me vajra esencial :

Banjo turke si dhe masazhe dhe aromaterapi me keto vajra esencial do tju clirojne nga stresi i akomuluar prej kohesh.

-Lavandra

-Trendafili

-Tejmani

-Borziloku

-Kanella

-Limoni

-Mandarina

-Kamomili

-Kopra

” Dhe mbi te gjitha te keni njerezit e duhur prane dhe te merrni sa me shum dashuri per ta kapercyer stresin ”

Shendeti Juaj Nen Perkedheline e Natyres…

Sekretet e Natyres

Rendesia e Vajrave Bimore per Shendetin dhe Cilesia e Tyre !!!

VAJRAT BIMORE ­ MJEKЁSIA E SЁ ARDHMES
Vajrat bimore janë të shumte. Pothuajse nga shumica e bimëve përftohen vajra esencialë në sajë të teknologjisë më të fundit. Vajrat bimore (100 % bio,100 % te paster te standartit me te larte ) që mund t’i gjeni tek ne #SekreteteNatyres janë:
1. Vaji i farave te sheges.
2.Vaji i farave te rrushit.
3.Vaji i farave te kungullit
4.Vaji i arganit
5.Vaji i arres
6.Vaji i fares se zeze
7.Vaji i linit
8.Vaji i kokosit
9.Vaji i bajameve te embla
10.Vaji i lajthise
11.Vaji i kumbulles
12. Vaji i katamit
13. Vaji i farave te fikut
14. Vaji i susamit etj

Vajrat Oneva janë vajra bimore totalisht te pastërta dhe te prodhuara me presim të ftohtë.
• 100% natyral: pa aplikim kimikatesh,pa aditivë të shtuar,i pa rafinuar dhe pa aromatizues.
• Vajrat Oneva prodhohen në një fabrikë moderne të çertifikuar me ISO 2200,sipas rregullave për mbrojtjen e ushqimeve dhe nën mbikqyrjen e inxhinierëve ushqimorë .

 

 

Le te shpalosim Vlerat e Produkteve Bio ne Shendet dhe Bukuri ne “Miremengjes Fundjave “RTSH me Ph Eriona Xhaferaj

Natyrale apo BIO !?

Sistemi i Perpunimit “Cold Pressed” Avantazhet e tij…Llojet e Vajrave Bimore dhe Esencial …..

Te mesojme si  te njohim cilesine e vajrave bimore dhe perdorimin e tyre ne menyren e duhur . Te shfrytezojme te gjitha te mira dhe benefitet e tyre shendetesore si suplemente ashtu dhe per kozmetike.

Kozmetika 0 Chemical , trajtime dhe kura per lekuren tuaj pa dallim moshe dhe qe bejne diferencen me tregun e gjere.

Keto dhe shume te tjera … le te degjojne cka per te na thene Eriona ne lidhje me te gjitha keto !

 

 

 

Le te shpalosim Vlerat e Produkteve Bio ne Shendet dhe Bukuri ne “Miremengjes Fundjave “RTSH me Ph Eriona Xhaferaj

Natyrale apo BIO !?

Sistemi i Perpunimit “Cold Pressed” Avantazhet e tij…Llojet e Vajrave Bimore dhe Esencial …..

Te mesojme si  te njohim cilesine e vajrave bimore dhe perdorimin e tyre ne menyren e duhur . Te shfrytezojme te gjitha te mira dhe benefitet e tyre shendetesore si suplemente ashtu dhe per kozmetike.

Kozmetika 0 Chemical , trajtime dhe kura per lekuren tuaj pa dallim moshe dhe qe bejne diferencen me tregun e gjere.

Keto dhe shume te tjera … le te degjojne cka per te na thene Eriona ne lidhje me te gjitha keto !

 

 

 

Vlerat e Panumërta të Vajit të Kastorit

Kastori është nje bime e cila eshte perdorur qe para 2500 vjetesh ne kohe te lashta per sherimin e shume semundjeve si p,sh semundjet e lekures, kockave, kunder infeksioneve ne fshikzen urinare, kundra dhimbjeve te kokes dhe migrenes. Nga me te rendesishmet eshte se ndihmon grate shtatzena qe te kene lindje sa me te thjeshte, normale dhe natyrale.

Vaji i Kastorit permban acide vajore te cilat sherbejne per eliminimin e gazrave ne stomak, ka nje lende kryesore e cila quhet RICIN eshte nje lende proteinike e dobishme per trupin e njeriut, permban lenden LIPASE, vtamina A-E-C-B1-B2 etj…


Veçorite mjeksore te vajit te Kastorit:
Vaji i Kastorit ka veçori dhe ndikim te madh ne sherimin e shum semundjeve si :


Perdorimi i jashtem:

Per rritjen , ushqyerjen dhe forcimin e flokeve , vetullave dh qerpikeve .

Ndihmon ne sherimin e carjeve ne lekure si dhe eleminon zbokthin, dhe skuqjen e kapakeve te syrit .

Forcon thonjte etj…

Perdorimi i brendshem:

 • Shton qumeshtin tek gjidheneset.
 • Eliminon dhimbjet e kokes.
  Kunder dhimbjeve te nyjeve dhe kyçeve
  Kundra kapsellekut dhe kolitit.
  Eliminon infeksionet ne temth.
  Eliminon fryerjet e kembeve.
  Permireson ciklin menstrual.
  Eliminon dhimbjet e nervit shiatik.
  Eliminon gelbazen.
  Permireson ulçeren e stomakut.
  Eliminon krimbat ne bark etj…