Fasulja zvogëlon kolesterolin

Fasulja zvogëlon kolesterolin

Konsumimi një herë në ditë i një gjysmë filxhani me fasule të zier ndihmon në zvogëlimin e nivelit të kolesterolit në gjak.

Në një studim u përfshinë 80 persona të moshës 18 deri 55 vjeç. Gjysma e të anketuarve ishin të shëndetshëm, ndërsa gjysma tjetër kishte të paktën dy simptoma të sindromës metabolike (një kombinim i kushteve që tregon rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare).
Në grupin që hanin fasule, rezultatet treguan reduktim në nivelin e kolesterolit, pavarësisht nëse personat ishin të shëndoshë apo të predispozuar për sëmundje kardiovaskulare.

Sekretet e Natyrës,
Shëndeti juaj nën Përkëdhelinë e Natyrës …

Ushqimet për rininë tuaj

A e dini cilat ushqime ju bejnë te dukeni në moshë me të re ??

  • Avokado
  • Manaferra
  • Xhinxher
  • Hudhra
  • Uji
  • Shalqi

Sekretet e Natyrës,

Shendeti dhe Bukuria Juaj nën Përkëdhelinë e Natyrës…

© Ndalohet përdorimi ose kopjimi i këtij materiali

Për një Rini që Zgjat…

Vaji i Farave të Shegës për bukurinë dhe delikatesën e lëkurës suaj vjen me <3 Super Ofertën nga 25 mije për vetëm 15 mijë lekë <3…
Kombinojeni me xhelin e Aloe Verës dhe keni ushqyer fytyrën në formën më të mirë.

Sekretet e Natyrës,
Shëndeti Juaj nën Përkëdhelinë e Natyrës…

Forever Kids, Kompleksi i Vitaminave dhe Mineraleve për më të Shtrenjtët tuaj !!!

Forever Kids

Kompleksi i Vitaminave dhe Mineraleve për më të Shtrenjtët tuaj !!!

Për një imunitet të fortë dhe një organizëm më rezistent se kurrë…

Me tabletat Forever Kids fëmijët tuaj nuk do ta ndjejnë fare gripin dhe virozat madje rrisqet për tu sëmurë do jenë shumë më të pakëta.

Ushqyerja e duhur dhe më e lehtë për fëmijët që kanë probleme me oreksin dhe duhet tju rrini me pjatë e lugë nga pas 😉

Jepini fëmijëve tuaj Nutrientët  që u nevojiten çdo ditë me Forever Kids.

Përmban sasi të larta të: Vitaminës A, Vitaminës B1, Vitaminës B6, Vitaminës D, Niacinës(pjesë e grupit të vitminave B, ndihmon në punën e muskujve duke ju dhënë më shumë energji), Vitamina C, Vitamina B2 dhe B12, Vitamina E, Vitamina B7(Biotina)e cila ndihmon në rritjen normale të kockave dhe në forcimin e tyre tek fëmija, acidi folik( një formë e vitaminës B9 i cili luan një rol shumë të rëndësishëm në shëndetin mendor dhe emocional të njeriut).

Duke ju bashkangjitur dhe benefitet që minerale si Kalcium, Magnez, Zink dhe Hekur i japin organizmit delikat të fëmijës ” Forever Kids” është Dhurata më e mirë që një prind mund ti bëj fëmijës së tij <3

Formuluar pa ngjyrues artificialë ose konservues, baza e fitonutrientëve  është marrë nga ushqime të tilla  si karrota, panxhari, brokoli, spinaqi, boronica, molla, boronica e kuqe, domatet dhe luleshtrydhet.

Shëndeti i Fëmijëve Tuaj Nën Përkëdhelinë e Natyrës…