10-Ushqimet më të shëndetshme në planet!!!

-Një faktor i rëndësishëm për të pasur shëndet të mirë është të hash gjërat e duhura në masën e duhur. Prandaj është e rëndësishme të jetosh dhe të ushqehesh shëndetshëm.

Paresore eshte te kemi informacionin cfare na ben mire per ate qe ne jemi me pas ta veme ne praktik duke krijuar nje rutine te shendetshme rreth nesh…

Me posht po ju listojme 10- ushqimet me te shendetshme ne planet bazuar ne veprimet dhe benefitet qe ata lene ne organizem!

Ja kush jane 10 ushqimet me te shendetshme ne planet:

Limoni

Brokoli

Cokollata e Zeze

Patatja

Salmoni

Arra

Avogadoja

Hudhra

Spinaqi

…Dhe s’mund te mungonte pjata jone tradicionale “Fasulja”…

Sekretet e Natyres

Shendeti Juaj Nen Perkedheline e Natyres…